Aşk

Aşka aşık olmak 
Bence insanların bir kısmı aşka aşık oluyor. Yoksa bu kadar sık nasıl aşık olunur? 
Bunu anlamak mümkün değil. 
Kendilerine ait bir dünyaları olmadığı için, bir başkasının ilgi ve sevgisine ihtiyaç duyuyorlar. Aslında aşk dedikleri duygu karşı cinse karşı duyulan can sıkıntısında imdat freninden başka bir şey değil. Hormonların da bunda müthiş katkısı var. Ama genel olarak etrafımda aşk arıyorum ve aşık olmak istiyorum şeklinde sipariş verenlerin hepsi hayatlarındaki boşluğu dolduracak bir meşgale peşindeler. Halbuki boşluk doldurmak için adını aşk koydukları ilişkiler bir müddet sonra sen- ben aksındaki çatışma ve kıskançlıklarda eriyor. 
Peki, bayan ukala o zaman ‘Aşk Nedir?’
Bence aşk insanın hayatında bir kez gerçek manada yaşayacağı bir duygudur. 
İçinde hesap, kitap olmayan, kimyasının sonuna kadar tuttuğu, aynı zevkleri paylaştığı, kırmamak için ölümüne yutkunduğu ve özellikle de EGO’nun yer almadığı bir duygu selidir. Bunu da öyle haftada bir yaşamak mümkün değildir. Çünkü bu yoğunluktaki bir duygu ancak karşınızdaki insanı gerçekten tanıdığınızda olur. Hiç tanımadığınız bir insana aşık olmak mümkün değildir. Paylaşmadan, anlamadan, dinlemeden, özümseyip, sindirmeden aşık olamazsınız. 
Ayrıca aşık olmak istiyorum diyerek siparişle de aşık olunmuyor. 

Aradığınız sevgi, okşanma duygusu ve şefkat aslında hem kendi içinizde öz benliğinize duyduğunuz duygular olmalı, hem de hayat çemberinizde sizi saran anne, baba, evlat, dosttan da bu duyguları tatmin etmelisiniz. Aksi takdirde sükutu hayale uğrarsınız.