Boşluk neyle dolar?

Aşağıdaki boşluğa uygun kelimeyi bulunuz. 

Ayşe…. binmek için aşağıya indi. 

A-masaya
B-arabaya 
C-köprüye
D-denize 

Hepimiz biliriz hayatımız okul yıllarında bu boşlukları doldurmakla geçti. Ne kadar saçma sapan sorular olurdu ve ne anlamsız. Bizim öğretim sistemimiz bilgiyi aktarmak üzere değil, bilgiyi karma katışık hale getirmek üzerine kurulmuş. 
Neyse konumuz buradaki boşluk değil, bunu kapı arasına ayak koymak için yaptım. Biraz hınzırım galiba. 
Hayatımızda pek çok boşlukla savaştığımız dönemler çıkıyor karşımıza. Uzun bir tatil, bir boşluk. Emekli oluyoruz, boşluk. Çocuklar büyüyor evde sessizlik, yine boşluk. Sevgiliden ayrıldık, offf fena bir boşluk. 
İşte bu boşluklar çoğu zaman bizi mutsuz ediyor ve ruh halimizi yoruyor. Halbuki o boşluklar o kadar güzel BEN ve BENİM istediklerimle dolar ki, tadından yenmez. 
Etrafımda hiç bir şey yapmayan ve sadece günün getirdiği rutini yaşayan o kadar çok insan var ki bazen şaşıyorum. Hayatlarımızı sadece işimizin, ailemizin ve çevremizin yarattığı yoğunluklara bağlarsak, geriye dönüp baktığımızda biz olarak ne kalır ? 
Cevap çok basit. Hiçbir şey! 
Hayatımızdaki boşlukları okuyarak, yazarak, çizerek, araştırarak doldurursak işte o zaman ne kişilere ne de zamana bağlı yaşarız. O gün hayat bizimdir. Çünkü bizim istediğimiz gibi şekillenir. Kendi boşluğumuzun efendisi biz oluruz. Kimse gelip doldursun diye beklemeyiz. Gerçek özgürlük zamanın efendisi bizsek gerçektir. 
Tüm boşluklarınızı sanat, kitap, spor ve eğlenceyle doldurun. Zamanın efendisi siz olun. 

20-08-2017 11:32 İstanbul