Gülümse Kendine

İnsan kendine yabancılaşmadığında ve mercek altında bakabildiğinde hayatını gerçekten yaşayabiliyor. Anlamın içindeki anlamsızlıkları, doğrularının içindeki yanlışları buluyor. Asla yargılamadan, eleştirisel gözle inceliyor geçmişini ve bugüne dair bir iç görü kazanıyor.
Kendini dövmeden, hırpalamadan.
Geçmişimiz bugün ki hayatımızın mazotu gibi. Yaşadıklarımız, hatıralarımız bugün bizi belki emekletiyor, belki yürütüyor veya koşturuyor. 
Farkındalıkla oluşturduğumuz her olay ve her hatıra gelecek için bir ışık yakacak. Olmak istediğimiz ben kimliğine doğru ilerlememizi sağlayacak. Günlük rutinimiz içinde farkettiğimiz ya da etmediğimiz tüm hadiseler beynimize yazılıyor. Ne kadar bilinçli hatıralarımız olursa, geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır. Kendimizi zora veya sıkıntıya sokacak işler, kişiler veya yerlerden uzak durmayı bilip, hayatımıza pozitif olanı çağırmalı ve ruhumuzu, beynimizi hep pozitifte tutmalıyız. Kendimizi dövmek yerine sevmeli ve her gün aynanın karşısındaki o mükemmel insana bakıp gülümsemeliyiz. Gülümseme enerjisi müthiş yüksek bir enerjidir. Hem sizi hem de etrafınızı sarar. Güne mutlaka gülerek, gülümseyerek başlayın. Bunu her sabah ayna da kendinize hatırlatın. Gününüz her zamankinden iyi geçecektir. 

11-08-2017/İstanbul 00:04