Hakkımda

1975 İstanbul doğumludur. Lidya ve Alisa adında iki kız çocuğu annesidir. İSTEK Vakfı’ndan Altın Genç Ödülüyle mezun olup, Sabancı MYO da Moda Tasarım bölümünü bitirmiştir. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

18 yıllık iletişim sektörü geçmişine sahip olan Özge Günaydın, Brothers&Sisters Ajansın Başkanı, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu, İyilik için Sanat Derneği ve NEYAD (Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir. 2015 yılında yakalandığı meme kanseri ile yoğun şekilde sanata yönelmiş̧; resim, seramik ve heykel sanatlarında eserler vermeye başlamıştır. Her zaman sanatın iyileştirici gücüne sığınarak bu hastalığı yendiğini belirten Özge Günaydın, meme kanserinde erken teşhise farkındalık yaratmak ve sanatın iyileştirici gücüne vurgu yapmak amacıyla 2016 Mayıs ayında “Kansere Göğüs Ger” adında bir heykel sergisi, 2017 yılında ise Art in Hospital projesiyle karma resim sergisini gerçekleştirmiştir. Basında büyük yankı uyandıran bu sergiler ülkemizdeki meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi ve erken teşhisi olanaklarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamıştır. Her iki serginin de tüm geliri Senoloji Derneği’ne bağışlanmıştır.

Özellikle hastalığında kazandığı deneyimlerinden sonra sanatın evrensel kavramını ve iyileştirici gücünü toplumun her kesimine yayabilmek için çeşitli çalışmalar yapmıştır. Sanatın iyileştirici ve dönüştürücü özelliklerinden herkesin faydalanması amacıyla 2016 yılında hayata geçirdiği Sanat Seninle Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Dernek misyonunu, ortak bir dil oluşturan sanatı herkese ulaştırmak ve her yönüyle sanata katkıda bulunmak olarak tanımlayan Özge Günaydın, bu yıl İstanbul Cerrahi Hastanesi iş birlikteliğiyle Art in Hospital projesini yaratmıştır. Proje kapsamında açılan ilk serginin basın yansımaları oldukça büyük etki yaratmıştır. Dernek proje kapsamında 4 Levent merkezdeki atölyesinde resim, heykel, mozaik, seramik, ebru atölye çalışmaları yapmaktadır. Ulusal ve yerel basında büyük ilgi uyandıran Art in Hospital sanat projesi halen aktif olarak devam etmektedir.

Eserleri

2012 / Lidya’nın Masalları
2015 / Cari Hesap
2016 / Cari Hesapsız-Kendime Notlar
2016/ Kansere Göğüs Ger
2017 / Panik Yok, Ben Kanserim / Heykel Sergisi
2017/ Resim Sergisi
2018 / Renkli Fikir Kumbaram